wspierają nas do pobrania kontakt
FB
logo jestem z Gdańska

Dni Sąsiadów na ul. Góralskiej

Spotkanie Sąsiedzkie zaplanowaliśmy na godzinę 16.00 w niedzielę 25 czerwca. Początkowo plany pokrzyżowała nam ulewa, ale na szczęście o godzinie 16.30 wypogodziło się, wyjrzało słoneczko i pierwsi Sąsiedzi wylegli, żeby zobaczyć czy coś się będzie działo. Mężczyźni rozstawili stoły i krzesła, tam gdzie najmniej wiało – a więc nie na pięknie przystrzyżonym przez spółdzielnię mieszkaniową (na naszą prośbę) trawniku, lecz na środku chodnika między osiedlowym sklepem i placem zabaw. Tatusiowie nadmuchali balony dla dzieci, a Mamusie rozstawiły pięknie przygotowany począstunek: były pyszne koreczki na ostro i bardzo ostro, tarta z jarmużem, taca z pokrojonymi w słupki warzywami, jajkami i innymi smakołykami, szarlotka, ptasie mleczko, cukierki i flipsy. I napoje ufundowane przez nasze Delikatesy Kami.
Mimo przelotnych opadów deszczu i porywistego wiatru udało się nam opanować fruwające talerzyki, serwetki i poprzewracane kubeczki (oczywiście wszystkie z logo Gdańskich Dni Sąsiadów). Zaczęły się rozmowy i zapoznawanie się. W ramach przełamywania lodów przygotowaliśmy do rozlosowania karteczki z pytaniami o hobby, pracę, ciekawe historie, anegdoty, piosenki. No i okazało się, że wśród naszych Sąsiadów są ludzie z pasjami np. Przemysław - znawca grzybów, Diana - miłośniczka gryzoni i opiekunka osób niewidomych, Paweł – ekspert od zdrowego odżywiania. Ania opowiedziała o pracy w Urzędzie Pracy, a Tomek o tym, jak buduje most. Pośpiewaliśmy, pośmialiśmy się z kilku dowcipów. Poznalismy też parę, Iwonkę i Krzysztofa, którzy mieszkają w naszym bloku drzwi w dzwi obok nas:). Na spotkanie przyszły całe rodziny z dziećmi – takimi maluśkimi i większymi. Tym większym jedna z mam zorganizowała zabawy – rysowanie domu kredą po płytach chodnikowych, naklejanie tatuaży, skoki z wielkimi pomarańczowymi piłkami, picie napojów ze śmiesznie powyjanych kolorowych słomek.
Wszystkim bardzo podobała się inicjatywa Gdańskich Dni Sąsiadów. Pożegnaliśmy się z zamiarem kontynuowania znajomości i powtórzenia imprezy za rok, a nawet z zamiarem częstszego organizowania wspólnych wypadów do lasu czy ogniska.
Stworzyliśmy też nową tradycję – wędrujące, integrujące Sąsiedzkie Książki Kucharskie. Dwa egzemplarze Drugiej Sąsiedzkiej Książki Kucharskiej, które otrzymaliśmy w pakiecie startowym, trafiły w ręce dwóch pań, które po zapoznaniu się z nimi mają za zadanie zaprosić kogoś ze swoich sąsiadów na herbatkę i jemu przekazać książkę po to, by on zrobił to samo z następnym sąsiadem. Zobaczymy, czy pomysł chwyci:)

grafika 3341, Dni Sąsiadów na ul. Góralskiej
grafika 3342, Dni Sąsiadów na ul. Góralskiej
grafika 3343, Dni Sąsiadów na ul. Góralskiej
grafika 3344, Dni Sąsiadów na ul. Góralskiej
grafika 3345, Dni Sąsiadów na ul. Góralskiej
grafika 3346, Dni Sąsiadów na ul. Góralskiej
grafika 3347, Dni Sąsiadów na ul. Góralskiej
grafika 3348, Dni Sąsiadów na ul. Góralskiej

biuletyn informacyjny

* twój adres nie będzie nikomu udostępniany

zdjęcia ze spotkań

w lewo
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
w prawo

facebook

organizatorzy:

Miasto Gdańsk Instytut Kultury Miejskiej

partner:

Forum Gdańsk

patroni medialni:

trojmiasto.pl Dziennik Bałtycki Radio Złote Przeboje Radio Pogoda