wspierają nas do pobrania kontakt
FB
logo jestem z Gdańska

Dni Sąsiadów na Waryńskiego

Miasto Gdańsk, poprzez ustanowienia święta sąsiadów, stworzyło możliwość wspólnej zabawy oraz wspólnego świętowania sąsiedzkich spotkań i sąsiedzkich „dobrych uczynków“, które dotychczas nie były zauważane i doceniane, a choć niby błahe, tak wiele przecież znaczą. Sąsiedzka współpraca i pomoc to skarb i bezpieczeństwo! Jak śpiewały przed laty Alibabki do tekstu Agnieszki Osieckiej:

„Jak dobrze mieć sąsiada,
Jak dobrze mieć sąsiada,
On wiosną się uśmiechnie,
Jesienią zagada,
A zimą ci pomoże
Przy węglu i przy koksie
I sama nie wiesz, kiedy
Ułoży wam rok się (…)”.

Dlatego warto raz w roku uczcić Dni Sąsiadów. Tak właśnie ustalili członkowie wspólnot przy ulicy Waryńskiego w Gdańsku-Wrzeszczu i w tym roku po raz kolejny zorganizowali swoje sąsiedzkie święto w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów. Wszyscy mieszkańcy ochoczo włączyli się w wir wydarzeń i przygotowań do wspólnego spotkania sąsiadów – młodych i starszych, całych rodzin! Co się działo i jak się bawili sąsiedzi, opisała jedną z sąsiadek.

Sąsiedzi z Waryńskiego

Przecudnej urody klimaty zagościły na naszym barwnie udekorowanym podwórku, przez które na co dzień przemykamy, najczęściej w pośpiechu - do swoich codziennych obowiązków. Tym razem było jednak inaczej. Podwórko odświętnie udekorowaliśmy, by już po raz trzeci spotkać się z sąsiadami i wspólnie świętować. A program na naszym odnowionym dziedzińcu w dniu 10 czerwca 2017 roku był bogaty! Sąsiedzi przybyli całymi rodzinami. Wszyscy włączyli się do organizacji i przynieśli wyśmienite, pyszne smakowitości. Ustawiliśmy dwa stanowiska do grillowania, by każdy mógł przygotować swoją potrawę i przy muzyce oraz miłej, sąsiedzkiej rozmowie częstować swoim „grillem“.  Nasze spotkanie trwało aż do wieczora, kiedy w takt łagodnej i przyjemnej muzyki sąsiedzkie pary ruszyły na „parkiet“ naszego dziedzińca. Pogoda nam sprzyjała i atmosfera również. 

Było tak miło – radość dzieci i dorosłych spodobała nam się do tego stopnia, że sąsiedzi wspólnot przy ulicy Waryńskiego postanowili przedłużyć swoje Gdańskie Dni Sąsiadów i rankiem następnego dnia (11 czerwca br.) zasiedliśmy do wspólnego sąsiedzkiego śniadania!

Tradycji stało się zadość i zajadaliśmy przepyszną, gorącą i pachnącą wielką jajecznicę! Do dziś czuję jej smak, podobnie jak dźwięczą mi w uszach serdeczne, sąsiedzkie rozmowy i ustalenia (co by tu jeszcze zrobić…?), a wspomnienie tego prawdziwego święta, które zrodziło się spontanicznie i zostało ochoczo i chętnie przygotowane naszymi, sąsiedzkimi siłami pozostanie z nami na długo.

A my, sąsiedzi z Waryńskiego, już obmyślamy, co przygotujemy za rok  i mamy pewne pomysły.  

Jak dobrze mieć sąsiada! – sąsiadka z Waryńskiego.

grafika 3280, Dni Sąsiadów na Waryńskiego
grafika 3281, Dni Sąsiadów na Waryńskiego
grafika 3282, Dni Sąsiadów na Waryńskiego
grafika 3283, Dni Sąsiadów na Waryńskiego
grafika 3284, Dni Sąsiadów na Waryńskiego
grafika 3285, Dni Sąsiadów na Waryńskiego

biuletyn informacyjny

* twój adres nie będzie nikomu udostępniany

zdjęcia ze spotkań

w lewo
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
w prawo

facebook

organizatorzy:

Miasto Gdańsk Instytut Kultury Miejskiej

partner:

Forum Gdańsk

patroni medialni:

trojmiasto.pl Dziennik Bałtycki Radio Złote Przeboje Radio Pogoda