wspierają nas do pobrania kontakt
FB
logo jestem z Gdańska

Spotkanie sąsiedzkie na Żabiance

Spotkanie, które zorganizowałam było bardzo przyjacielskie i przepyszne. Moi goście zawsze mogą liczyć na wyszukane przekąski, okraszone cudownym winem. W tym roku postawiliśmy na zdrową kuchnię, a na naszym stole zagościło fit brownie, domowe spring rollsy z farszem ze świezych warzyw i mielonego mięska z azjatycką nutą oraz przepyszne roladki z grillowanej cukinii nafaszerowane kremowym serkiem z oliwkami i suszonymi pomidorami. Do tego wino z Winnicy Sandomierskiej (którą miałam okazję odwiedzić przy okazji rodzinnych wojaży) oraz domowej roboty napoje owocowe: truskawkowe, poziomkowe, porzeczkowe i malinowo-pomarańczowe. Cały dzień zleciał nam na rozmowach, zabawie i graniu w plansówki, które stanowiły motyw przewodni naszego spotkania. To niesamowite jacy twórczy i sprytni potrafią być dorośli, gdy grają w planszówki. Tematem, który również wywołał duży zachwyt w towarzystwie była Druga Sąsiedzka Ksiązka Kucharska. Podobnie jak mnie, moim gościom inicjatywa bardzo przypadła do gustu – kto wie, może uda mi się ich przekonać do udziału w kolejnej edycji…

Na koniec wraz z moimi gośćmi zjedliśmy kolacje, bogatą w specjały kuchni polskiej – świeże domowe wędliny i kabanosy, warzywa i owoce prosto z pola. A wszystko zostało popite znakomitą mieszanką herbat z Ole Ole Cafe w Rumii.

* W związku z prośbą o niepublikowanie wizerunku moich sąsiadów, których gościłam, przesłane przeze mnie zdjecia nie zawieraja twarzy. Jest to wola moich gości, któą muszę uszanować.

grafika 2941, Spotkanie sąsiedzkie na Żabiance
grafika 2942, Spotkanie sąsiedzkie na Żabiance
grafika 2943, Spotkanie sąsiedzkie na Żabiance
grafika 2944, Spotkanie sąsiedzkie na Żabiance
grafika 2948, Spotkanie sąsiedzkie na Żabiance
grafika 2949, Spotkanie sąsiedzkie na Żabiance
grafika 2950, Spotkanie sąsiedzkie na Żabiance
grafika 2951, Spotkanie sąsiedzkie na Żabiance

biuletyn informacyjny

* twój adres nie będzie nikomu udostępniany

zdjęcia ze spotkań

w lewo
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
w prawo

facebook

organizatorzy:

Miasto Gdańsk Instytut Kultury Miejskiej

partner:

Forum Gdańsk

patroni medialni:

trojmiasto.pl Dziennik Bałtycki Radio Złote Przeboje Radio Pogoda