wspierają nas do pobrania kontakt
FB
logo jestem z Gdańska

Spotkanie sąsiedzkie przy ul. Magellana

Z roku na rok, ze spotkania na spotkanie, osiedlową tradycją stają się sąsiedzkie pikniki mieszkańców ul. Magellana. W tym roku, po udanych wyrajach z ubiegłych lat, sąsiedzkie spotkanie zostało połączone z większym wydarzeniem: festynem dla dzieci i rodziców.

Wspólną sobotę zaczęło zwyczajowe sprzątanie osiedla. Worki w dłoń i na spacer po okolicznym lesie! Długo nie trzeba było czekać, aby kontener zapełnił się śmieciami, którymi troglodyci uparcie usiłują zaznaczyć swoją obecność i „upiększyć” (wedle swojego pojęcia) przyrodę.

Następnie rozpoczął się festyn. Boisko szybko zapełniło się dziećmi z dzielnicy i nie tylko. Zachęcani zapowiedziami wydarzenia, które obiegły lokalne radiostacje i portale internetowe, rodzice ściągali ze swoimi pociechami z całego Trójmiasta. Przejażdżki na kucykach, tor przeszkód, unihokej, touch rugby, zumba... W myśl zasady: uciechy dla każdej pociechy!

Po zakończonym festynie, gdy syci wrażeniami goście spoza osiedla rozjechali się w swoje strony, przyszedł czas na odpoczynek i nasycenie się domowymi smakołykami, które szybko zapełniły stoły. Niejedna autorka i niejeden autor frykasów zostali nagrodzeni inspirującą nagrodą: Sąsiedzką Książką Kucharską. Oczywiście nie mogło zabraknąć obowiązkowych tradycyjnych kiełbasek z grilla, ale na talerzach zagościły również bardziej wyszukane przysmaki: te które zwykło określać się jako ,,fit & fresh”.

Piękna pogoda dopisała. Dym drzewnego węgla snuł się leniwie znad rusztu, tak jak niespiesznie były snute plany: tu budka dla kotów, tam ławeczka...  Choć grill przygasł późno wieczorem, to sąsiedzkie rozmowy na świeżym powietrzu wypełniły wszystkie godziny, jakie pozostały do końca niedzieli.

grafika 2843, Spotkanie sąsiedzkie przy ul. Magellana
grafika 2844, Spotkanie sąsiedzkie przy ul. Magellana
grafika 2845, Spotkanie sąsiedzkie przy ul. Magellana
grafika 2846, Spotkanie sąsiedzkie przy ul. Magellana
grafika 2847, Spotkanie sąsiedzkie przy ul. Magellana
grafika 2848, Spotkanie sąsiedzkie przy ul. Magellana
grafika 2849, Spotkanie sąsiedzkie przy ul. Magellana
grafika 2850, Spotkanie sąsiedzkie przy ul. Magellana

biuletyn informacyjny

* twój adres nie będzie nikomu udostępniany

zdjęcia ze spotkań

w lewo
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
w prawo

facebook

organizatorzy:

Miasto Gdańsk Instytut Kultury Miejskiej

partner:

Forum Gdańsk

patroni medialni:

trojmiasto.pl Dziennik Bałtycki Radio Złote Przeboje Radio Pogoda