wspierają nas do pobrania kontakt
FB
logo jestem z Gdańska

Sąsiedzki piknik na Siedlcach

Chociaż od tygodnia dni były nieznośnie upalne, Świetlica Krytyki Politycznej w Gdańsku nie poddawała się w swoich wysiłkach i wytrwale organizowała piknik sąsiedzki w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów. Cel był jasny - chcemy spotkać się w gronie mieszkańców Siedlec i poznać osoby, od których czasami oddziela nas tylko jedna ściana, a jednak do tej pory mijaliśmy się bez słowa.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki przygotowało dla nas wegańskie przekąski, a Chór TAK zwołał nawet specjalną próbę, by przygotować się do występu na naszym Pikniku. Książki do letniej czytelni zostały wybrane, gry planszowe spakowane do koszy piknikowych, nawet kreda i malowanki dla dzieci miały już swoje miejsca, a nadal nie wiedziałyśmy najważniejszego - czy sąsiedzi i sąsiadki przyjdą na nasze wspólne wydarzenie? Okazało się, że był to jednak zbędny strach - zanim ostatni leżak został rozstawiony, a świeża mięta dołożona do dystrybutora z wodą, pierwsi goście usiedli już w naszej letniej czytelni.

Schowani nieco przed słońcem w cieniu drzew zaczęliśmy opracowywać naszą własną mapę atrakcji dzielnicy. Pod okiem zawodowego przewodnika lokalnego udał nam się stworzyć imponujący spis - od pięknej zabudowy z lat 20. XX wieku aż po wspomnienie po kręceniu legendarnego serialu Stawka większa niż życie w budynku miejscowego liceum. Mamy nadzieję, że to spotkanie da początek sąsiedzkiemu przewodnikowi po Siedlcach - ta nieco zapomniana dzielnica to wielkie źródło inspiracji!

Piknik zakończyliśmy w porze obiadowej, bardzo leniwie wracając do swoich domów, ale cóż, mecz polskiej reprezentacji sam się nie obejrzał! Udało nam się poczytać, porozmawiać (a nawet poplotkować, ale to tajemnica), zagrać w „Rozegraj miasto”, objeść wegekanapkami, wysłuchać mini recitalu Chóru TAK oraz zrobić tysiąc innych rzeczy, z których najważniejsza wydaje się być ta jedna - we wspólnym gronie zakochaliśmy się w dzielnicy. Tym akcentem nie żegnamy się z Gdańskimi Dniami Sąsiadów, a jedynie mówimy „do zobaczenia za rok!”.

grafika 2520, Sąsiedzki piknik na Siedlcach
grafika 2521, Sąsiedzki piknik na Siedlcach
grafika 2522, Sąsiedzki piknik na Siedlcach
grafika 2523, Sąsiedzki piknik na Siedlcach

biuletyn informacyjny

* twój adres nie będzie nikomu udostępniany

zdjęcia ze spotkań

w lewo
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
w prawo

facebook

organizatorzy:

Miasto Gdańsk Instytut Kultury Miejskiej

partner:

Forum Gdańsk

patroni medialni:

trojmiasto.pl Dziennik Bałtycki Radio Złote Przeboje Radio Pogoda