wspierają nas do pobrania kontakt
FB
logo jestem z Gdańska

Sąsiedzkie spotkanie na Zakoniczynie

Ogłosiliśmy spotkanie w godzinach 17.00-21.00, a tu o 16.30 zaczęło lać. Już chciałam odwołać spotkanie, ale wspomagająca mnie sąsiadka Ksenia ostro zaprotestowała: „Wychodzimy w kaloszach i z parasolami!”. Tak też się stało. Girlandy były już wcześniej rozwieszone, balony nadmuchane . Deszcz - przyzwoicie - przestał padać o godzinie 17.00, a ludzie zaczęli się schodzić. Rozstawiliśmy stoły, na których zaczęło się pojawiać „co nieco”- beczułeczka ogórków małosolnych własnej roboty, murzynek, truskawki, orzeszki itp.

Jedna z mam przyniosła wór z tajemniczymi torebkami z zawartością, które rozwieszała na krzakach. Za chwilę dzieci miały uciechę. Ja trochę poopowiadałam o nowyn mpzp dla Wrzeszcza Górnego, o przedsięwzięciach i zakupach na Podleśnej Polanie, a o planach zabudowy terenów między ul. Zabytkową a ul Partyzantów opowiedział W. Ochociński. Ksenia, która wróciła po pół roku spędzonym we Francji, opowiadała o wyprzedaży garażowej. Potem zrobiliśmy losowanie gadżetów otrzymanych z Miasta.

Ludzie się wymieniali - ci z małymi dziećmi wracali do domów, a „w ich miejsce” przychodzili następni. My z mężem opuściliśmy Towarzystwo w liczbie ok.30 osób po godz 19.00, bo spieszyliśmy na imieniny. Kiedy wracaliśmy (ok. godz 22.00), na placyku jeszcze byli sąsiedzi.

Jadwiga Kopeć

grafika 2073, Sąsiedzkie spotkanie na Zakoniczynie
grafika 2074, Sąsiedzkie spotkanie na Zakoniczynie
grafika 2075, Sąsiedzkie spotkanie na Zakoniczynie

biuletyn informacyjny

* twój adres nie będzie nikomu udostępniany

zdjęcia ze spotkań

w lewo
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
w prawo

facebook

organizatorzy:

Miasto Gdańsk Instytut Kultury Miejskiej

partner:

Forum Gdańsk

patroni medialni:

trojmiasto.pl Dziennik Bałtycki Radio Złote Przeboje Radio Pogoda