wspierają nas do pobrania kontakt
FB
logo jestem z Gdańska

Dni Sąsiadów Centrum Pomocowego Caritas

Za nami kolejna, druga edycja Gdańskich Dni Sąsiadów, które odbyły się w Centrum Pomocowym Caritas im. Jana Pawła II. W tym roku gościliśmy Klub Osiedlowy Rozstaje – „Szafir”, oraz dzieci z przedszkola „Miś” ze Śląskiej.
Spotkanie zostało zorganizowane także w ramach realizowanego projektu „Samodzielni- Sprawni II”, finansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Mieszkańcy, goście, pracownicy i wolontariusze bawili się wspólnie na świeżym powietrzu, w malowniczym ogrodzie naszego domu. Spotkanie rozpoczęło się od porannej gimnastyki, podczas której każdy senior ruszał nogą w rytm muzyki :) Następnie przeszliśmy do wspólnego śpiewania, gdzie na gitarze akompaniował nam nasz wolontariusz senior Pan Tadeusz. Kawa i ciasto dostarczyły dodatkowej porcji przyjemności. Nie zapomnieliśmy również o dzieciach, mieliśmy dla nich: tatuaże, bańki mydlane, malowanie twarzy, rzutki, warsztaty z robienia biżuterii z taśm bawełnianych, zabawa z chustą animacyjną, twister i wata cukrowa! Dzieci potupały, poskakały i energii nam dodały!
W godzinach popołudniowych o atmosferę zadbali: Józef Masternak (gitara), Roman Szyrowski (akordeon) i Maria Wit-Godwod (wokal). Popularne piosenki zaprezentowane przez bardzo charyzmatyczny zespół z „Domu Zarazy” Stowarzyszenia Stara Oliwa, zachęciły naszych seniorów do wspólnego śpiewania i podróży w lata młodości.
Nie należy również zapominać o pysznościach, które zafundowała nam kuchnia. Był grill, bigos z młodej kapusty, botwinka, ciasto z truskawkami, gofry, kawa, herbata i orzeźwiająca woda z cytryną. Ale najważniejsze jest to, że towarzyszyły nam dobry humor i wymarzona pogoda oraz, że do naszego domu dołączyli sąsiedzi, z którymi spotkanie już owocuje przyjaźniami!

Dziękujemy Wszystkim razem i każdemu z osobna, gościom, mieszkańcom, pracownikom i wolontariuszom za wspaniałą zabawę.

grafika 1587, Dni Sąsiadów Centrum Pomocowego Caritas
grafika 1588, Dni Sąsiadów Centrum Pomocowego Caritas
grafika 1589, Dni Sąsiadów Centrum Pomocowego Caritas
grafika 1590, Dni Sąsiadów Centrum Pomocowego Caritas
grafika 1591, Dni Sąsiadów Centrum Pomocowego Caritas
grafika 1592, Dni Sąsiadów Centrum Pomocowego Caritas

biuletyn informacyjny

* twój adres nie będzie nikomu udostępniany

zdjęcia ze spotkań

w lewo
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
w prawo

facebook

organizatorzy:

Miasto Gdańsk Instytut Kultury Miejskiej

partner:

Forum Gdańsk

patroni medialni:

trojmiasto.pl Dziennik Bałtycki Radio Złote Przeboje Radio Pogoda