wspierają nas do pobrania kontakt
FB
logo jestem z Gdańska

Spotkanie na ul. Łapińskiej

Spotkania sąsiedzkie mają już u nas kilkuletnią tradycję. Mimo poobiedniej pory zebraliśmy się, stopniowo powiększającą się grupą (ostatecznie były 34 osoby). Początkowo wszyscy zgromadzili się wokół zastawionych stołów, w ogólnej rozmowie ośmielając tych, którzy byli z nami po raz pierwszy. Wśród zebranych rosła chęć zabawy i rywalizacji – zaczęły się rozgrywki, konkursy.
Na początek stawili się zwolennicy piłki nożnej – wśród różnych kategorii znalazły się „przestrzelenie” tunelu, slalom i strzał w pieniek. Ogromne powodzenie miała piłka siatkowa, która właściwie towarzyszyła wszystkim innym konkurencjom. Odbyły się „poważne” (sędziowane, dwójkowe – 5 par) oraz „amatorskie” rozgrywki. Badmintoniści też mieli swoje zawody, które „utrudniali” na przykład grając jednocześnie w 6 osób trzema lotkami jednocześnie. Dla pragnących pochwalić się tężyzną fizyczną były zawody wbijania ogromnego gwoździa. Ci, którzy chcieli rywalizować w precyzji, rzucali bule, spierając się o centymetry odległości między nimi.
Taśmy wyznaczające siatkę miały powodzenie także w innych zabawach wzbudzających ogólną wesołość – przejście pod, skok przez, a w końcu czołganie.
Były także konkurencje: artystyczne (rysowanie kredą), sprawdzian gibkości (hula hop), sprawdzian delikatności (najpiękniejsza bańka mydlana). Przypomniano sobie zbijaka, dwa ognie.
Zmęczeni i wyczerpani mogli odetchnąć przy zastawionych stołach i przy ognisku, tradycyjnie posilając się własnoręcznie pieczonymi kiełbaskami i ziemniakami z gorącego popiołu.
Powoli zapadał zmrok i trzeba było zakończyć wspólną zabawę, obiecując sobie, że trzeba będzie ją powtórzyć, może nawet tego samego lata.
Podsumowując, spotkanie było bardzo udane, czego dowodem jest to, że dopiero zapadająca ciemność przerwała siatkówkę i dyskusje, a uczestnicy zapowiedzieli, że postarają się zorganizować się jeszcze tego lata i spędzić ze sobą kolejne wieczory.

grafika 1497, Spotkanie na ul. Łapińskiej
grafika 1498, Spotkanie na ul. Łapińskiej
grafika 1499, Spotkanie na ul. Łapińskiej
grafika 1500, Spotkanie na ul. Łapińskiej
grafika 1501, Spotkanie na ul. Łapińskiej
grafika 1502, Spotkanie na ul. Łapińskiej
grafika 1503, Spotkanie na ul. Łapińskiej
grafika 1504, Spotkanie na ul. Łapińskiej
grafika 1505, Spotkanie na ul. Łapińskiej
grafika 1506, Spotkanie na ul. Łapińskiej

biuletyn informacyjny

* twój adres nie będzie nikomu udostępniany

zdjęcia ze spotkań

w lewo
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
w prawo

facebook

organizatorzy:

Miasto Gdańsk Instytut Kultury Miejskiej

partner:

Forum Gdańsk

patroni medialni:

trojmiasto.pl Dziennik Bałtycki Radio Złote Przeboje Radio Pogoda