wspierają nas do pobrania kontakt
FB
logo jestem z Gdańska

Piknik Sąsiedzki na Placu Wałowym

               Zagospodarowanie przestrzeni miejskiej w obrębie Placu  Wałowego  w Gdańsku było  tematem wielu spotkań  i animowanych przez nas Debat Publicznych , które posłużyły do założeń konkursowych AMS i Prezydenta Miasta Gdańska.

Laureatami  konkursu w ramach  programu „ Bramy Kraju” zostali młodzi architekci z Krakowa  i Bydgoszczy.

 W dniu 27.o5.2o11 mieszkańcy  Gdańska, a zwłaszcza Starego Przedmieścia , nie  tylko uczestniczyli  w Pikniku z okazji  Gdańskich Dni Sąsiada ale również  w  specjalnie postawionym  namiocie  mogli obejrzeć  pokonkursowe makiety i  plansze Tym samym skonfrontowano  wizję młodych projektantów dotyczącą  tego miejsca z oczekiwaniami społeczności lokalnej.

Na Piknik  tłumnie przybyli mieszkańcy: seniorzy,  młodzież, mamy z dziećmi a nawet maluchami  w wózkach .Miło było przywitać osoby z życia publicznego : pana  Marka Bumblisa - Radnego Miasta Gdańska, nowo wybranych Radnych Dzielnicy Śródmieście, Dyrektora AMS z Warszawy, Dyrektora i Kierownika Wydziału Urbanistyki , Architektury i Ochrony Zabytków  Miasta Gdańska oraz spotkać się w działaniu z członkami naszego Partnerstwa Lokalnego .

 

Dzień Sąsiada na Placu Wałowym  był bogaty. Rzęsiście oklaskiwano program artystyczny przygotowany przez młodzież z Gimnazjum nr 8  oraz Pałac Młodzieży. Stoliki  Stowarzyszenia Nadbałtyckiego Plastyków  z konkursem rysunkowy  i  malowaniem  buzi cieszyły się równie dużym  zainteresowaniem  jak  bezpłatna grochówka z kiełbaską i pysznym świeżym chlebkiem „od Pellowskiego”

Jeśli do tego dodamy piękną pogodę i majową zieleń starych drzew  to w tym smutnym na co dzień zakątku Starego Przedmieścia,  w  tym Dniu  Sąsiada, było gwarno, kolorowo i w opinii mieszkańców : r e w e l a c y j n i e !!!           

Zostaliśmy przez kilkoro mieszkańców zaproszeni na sąsiedzkiego grilla,  który  sami zorganizują na Placu Wałowym  za rok !

grafika 115, Piknik Sąsiedzki na Placu Wałowym
grafika 116, Piknik Sąsiedzki na Placu Wałowym
grafika 117, Piknik Sąsiedzki na Placu Wałowym
grafika 118, Piknik Sąsiedzki na Placu Wałowym
grafika 119, Piknik Sąsiedzki na Placu Wałowym

biuletyn informacyjny

* twój adres nie będzie nikomu udostępniany

zdjęcia ze spotkań

w lewo
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
w prawo

facebook

organizatorzy:

Miasto Gdańsk Instytut Kultury Miejskiej

partner:

Forum Gdańsk

patroni medialni:

trojmiasto.pl Dziennik Bałtycki Radio Złote Przeboje Radio Pogoda